Strona Gimnazjum nr 2 im. Janusza Korczaka w Rzeszowie

Rekolekcje szkolne 2012/2013

Poniedziałek, 25. Luty 2013 00:00

W dniach  4, 5, 6 marca 2013 w naszej szkole będą odbywać się się rekolekcje szkolne.

Tegoroczne rekolekcje będą oparte o tekst biblijny z listu do Filipian 2,5-11.

W kolejnych dniach rekolekcji będziemy poruszać następujące tematy:

1. "...On ogołocił samego siebie przyjąwszy postać sługi..." - ukazanie uniżenia Jezusa dokonanego dla ludzi (co Bóg uczynił dla mnie).

2. "...aby na imię Jezusa zgięło się każde kolano..." - ukazanie odrzucenia Jezusa przez ludzi (wszyscy zgrzeszyli i pozbawieni są chwały Bożej).

3. "...aby wszelki język wyznał, że Jezus jest Panem..." - uwielbienie jezusa jako Pana.

Zajęcia rekolekcyjne będą odbywać się w poniedziałek i środę w godzinach od 8.10 do 11.00, w Kościele św. Krzyża i w szkole. Natomiast we wtorek ze względu na spowiedź rekolekcyjną w godzinach od 8.10 do 11.30.

Od godziny  11.20 do 12.20 (we wtorek od 11.40 do 12.40) odbywać się będą w szkole zajęcia nadobowiązkowe dla chętnych uczniów.

O godzinie 19.15 zapraszamy osoby chętne (także spośród Rodziców i przyjaciół uczniów) na spotkanie modlitewne do kościoła św. Krzyża.

Prosimy, aby w kolejne dni rekolekcji uczniowie przynieśli ze sobą:

Dzień I: nieduży kawałek papieru dekoracyjnego i wstążeczkę, Pismo Święte, długopis

Dzień II: serce wycięte z papieru, ołówek

Dzień III: motek nici lub wełny, nożyczki, kilka małych karteczek papieru, długopis

Więcej informacji dotyczących rekolekcji znajduje się w menu Rekolekcje.

Zmieniony ( Poniedziałek, 25. Luty 2013 06:49 )

Materiały dla uczniów

G2 na Facebook